تفاوت Catalog Number و Cas Number 

آیا می دانید در مواد شیمیایی تفاوت شماره کاتالوگ یک محصول شیمیایی ( Catalog Number ) با شماره کد بین المللی ( Cas. Number ) آن ماده شیمیایی در چيست ؟ در اينجا برای شما این تفاوت را به صورت کامل توضیح خواهیم داد. 

 ابتدا در نوار جستجو نام محصول مورد نظر را وارد کرده.  در اینجا ما نام محصول متانول را در نوار جسجتجو برای نمونه وارد کرده ایم. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید برای کلیه مواد شیمیایی ( متانول ) با کاربردهای مختلف دو کد نمایش داده می شود. یکی CAS Number و دیگری Catalogue Number.

باید دقت کرد که کد ماده شیمیایی در واقع همان Catalogue Number است که یک عدد چهار يا پنج رقمی بوده و بیانگر خلوص، گرید و مشخصات ماده است. در حالی که CAS Number صرفا شماره ثبت ماده شیمیایی است و منحصر به آن محصول شیمیایی می باشد. همانطور که در تصویر هم مشاهده می‌کنید برای ماده شیمیایی متانول سه محصول مختلف با شماره کاتالوگ های متفاوت ( H409 , K8408 , P5410 ) و CAS Number یکسان به شماره 1-56-67 داریم. به این ترتیب می توان گفت که برای سفارش ماده شیمیایی متانول مورد نظر باید لزوما Catalogue Number ماده دلخواه را بدانیم.

تفاوت مواد شیمیایی

به عبارتی محصول متانول با کد H409 مناسب برای استفاده در دستگاه کروماتوگرافی مايع ( HPLC ) و دستگاه UV می باشد. اما همین محصول در کد شماره K8408 مناسب برای استفاده در کارل فیشر می باشد. در همین قسمت انواع بسته بندی محصول وجود دارد که تصویر آن را در زیر مشاهده می کنیم. به عنوان مثال برای متانول که Catalogue Number آن H410 است سه نوع بسته بندی مختلف وجود دارد. همانطور که در جدول می‌بینیم هر کدام از این بسته بندی ها کد Catalogue Number منحصر به فرد دارد. به عنوان مثال متانول دو و نيم ليتری H410L و متانول يک ليتری با کد H410M نشان داده می شوند. 


مطالب مرتبط :

راهنمای يافتن کد مواد شيميايي در وب سایت شرکت Romil انگلستان.
برگه آناليز CoA و MSDS چیست ؟ دريافت برگه آناليز مواد شرکت Romil
مراحل و فرم خرید از شرکت پارس فراسو