.

بهرام عین اللهی، در نشست هماهنگی با شرکت های داروسازی در پنجمین روز از اجرای طرح دارویار که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن تقدیر از خدمات زنجیره و صنایع دارویی کشور، اظهار داشت: مشکلاتی از چندین سال گذشته در زنجیره دارو از تولید تا توزیع و فروش وجود دارد که باید آنها را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه نظام مالی حوزه دارو نیاز به بازنگری دارد، افزود: باید در جهت اصلاح و تصحیح نظام مالی حوزه دارو حرکت کنیم؛ به طوری که نه تنها در دارو بلکه در بسیاری از عرصه‌های درمانی، خدمات ارزان قیمت به دریافت کنندگان خدمت ارائه شود.

وزیر بهداشت تاکید داشت : جلسات ستاد تدابیر ویژه حوزه دارو هر روز در وزارت بهداشت تشکیل و تصمیماتی برای بهبود چرخه تولید و مصرف دارو اتخاذ می‌شود. از همه صاحبان فرآیند و چرخه در این عرصه انتظار داریم که در اجرای این کار ، همکاری گسترده داشته با وزارتخانه داشته باشند تا موانع برطرف و صنعت دارو، پیشرو شود.

عین اللهی ( وزیر بهداشت ) با اشاره به عزم دولت برای بیمه همگانی گفت: دارویار، طرحی ملی است که منافع آن به مردم می‌رسد.

وی با بیان اینکه فعالان صنعت داروسازی با اصل طرح دارویار موافق هستند، یادآور شد: مردم باید در جریان ویژگی‌های این طرح قرار گیرند چراکه در این طرح، هزینه تهیه دارو برای بیماران ثابت و در برخی موارد حتی کاهشی است. البته توان حوزه داروسازی کشور، مطابق واقعیت و به درستی به مردم نشان داده نشده که نیاز است توانمندی‌های این حوزه از طریق رسانه به مردم منعکس شود.

وزیر بهداشت به توانمندی‌های و پيشروی های کشور در حوزه پزشکی اشاره و خاطرنشان کرد: جایگاه ایران در حوزه پزشکی در منطقه ، بسیار عالی است و بزرگ‌ترین قدرت پزشکی منطقه ایم که در بسیاری از عرصه‌های نظام سلامت با کشورهای دیگر رقابت می‌کنیم.

عین اللهی تصریح کرد: در کشور ما با وجود دانشمندان در صنایع دارویی ، نباید مشکلی در کمبود دارو داشته باشیم بلکه همانگونه که مردم کشورهای منطقه برای درمان به ایران مراجعه می‌کنند، باید نقاط ضعف و قوت حوزه داروسازی را شناسایی و در جهت رفع نقاط ضعف، بیشتر تلاش کنیم؛ چراکه توانایی داروسازی ایران، بسیار بیشتر از شرایط کنونی است.

اصلاح نظام مالی حوزه دارو
اصلاح نظام مالی حوزه دارو